Pierścienie gumowe uszczelniające

Najwyższej jakości gumowe o-ringi do hydraulicznych i pneumatycznych urządzeń GOST 18829-73, GOST 9833-73 przeznaczone są do pracy w mobilnych i stałych połączeniach urządzeń hydraulicznych, paliwowych, smarowniczych i pneumatycznych w temperaturze od -60 do +200° C w zależności od grupy kauczukowej i przy ciśnieniu do 50 MPa w stałych związkach i do 32 MPa w ruchomych związkach w olejach mineralnych, paliwach ciekłych, emulsjach, smarach, wodzie słodkiej i morskiej. Pierścienie gumowe uszczelniające mogą również pracować przy ciśnieniu do 40 MPa w połączeniach stałych i do 10 MPa w połączeniach ruchomych w systemach sprężonego powietrza.

W przypadku gumowych pierścieni uszczelniających dla hydraulicznych i pneumatycznych urządzeń GOST 18829-73 ich przekrój jest okrągły. Dla GOST 9833-73 nominalne wymiary pierścieni są określane przez dwa główne parametry: wewnętrzną średnicę i przekrój poprzeczny. W tradycyjnym oznaczeniu wartość średnicy wewnętrznej jest zaokrąglana w górę, wartość przekroju jest mnożona przez 10. Tak więc nominalne wymiary gumowego pierścienia uszczelniającego wskazane w symbolu są następujące:

- wewnętrzna średnica 3,8 mm z tolerancją -0,2 mm.

Nasza firma produkuje również pierścienie odporne na olej silikonowy. Jeśli to konieczne, możesz zamówić dowolny produkt z poniższej listy:

Please reload

Please reload

Przy montażu gumowe pierścienie uszczelniające dla hydraulicznych i pneumatycznych urządzeń GOST 18829-73 oraz GOST 9833-73 muszą być chronione przed siłami skręcającymi, uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed ryzykiem ucięcia.

Ogólny schemat instalacji pierścieni pokazano na rysunku:

  1.śruba regulacyjna;

  2.O-ring (wtórne ruchome uszczelnienie) [2];

  3.kołek przekazujący obrót do ruchomego pierścienia 4; 4) ruchomy pierścień;

  4.stały pierścień;

  5.O-ring (uszczelnienie wtórne);

  6.ciało;

  7.sworzeń utrzymujący stały pierścień 5;

  8.wał (tuleja);

 9.Sprężyny zapewniają zaciskanie ruchomego pierścienia do nieruchomego.

Powierzchnie współpracujących ze sobą części muszą być czyste, wolne od materiałów ściernych i czynników powodujących korozję. Zaleca się smarować powierzchnię smarem, obojętnym na materiał gumowych pierścieni uszczelniających lub płynami roboczymi o dobrych właściwościach smarnych.

Jeśli pierścień jest gwintowany podczas montażu, należy użyć trzpienia pokrywającego gwint.

Narzędzia do montażu pierścieni gumowych uszczelniających wykonane są z tworzywa sztucznego lub miękkiego metalu z zaokrąglonymi krawędziami.

Gumowe pierścienie uszczelniające można instalować w zależności od warunków pracy z pierścieniami zabezpieczającymi lub bez nich.

Elementy uszczelniające po ich demontażu nie powinny być stosowane ponownie.

Skład chemiczny środowiska pracy, w którym działają pierścienie uszczelniające, musi być zgodny z wymaganiami GOST i dokumentacją techniczną jednostki.

Jeśli węzeł (jednostka) szczelne wszystkie uszczelki gumowe (pierścienie, kołnierzy, dławnice) w tym samym czasie, ich wymiana zapewnia tylko krótkoterminowy pozytywny efekt, to pokazuje, w pierwszej kolejności, że zawiera agresywnych składników w płynie hydraulicznym.

Nasze uszczelniające gumowe pierścienie mają właściwość pęcznienia (zmiany masy) pod wpływem płynów roboczych w większym lub mniejszym stopniu w zależności od zastosowanej mieszanki gum.

Stopień pęcznienia pierścieni jest kontrolowany przez umieszczenie ich mieszaniny izooktan i toluen w stosunku 7: 3 (objętościowo) w ciągu 24 godzin w temperaturze 23 ± 3 ° C, W przypadku gumy z grupy 1, 2 lub 3 stopień pęcznienia (zmiana masy) nie może wynosić więcej niż 35%.

Nasze gumowe uszczelniacze były wielokrotnie badane (O-ring do urządzeń hydraulicznych i pneumatycznych GOST 18829-73 GOST 9833-73) poprzez umieszczanie ich w benzynie, nafcie, rozpuszczalnikach i innych płynach wykorzystywanych w przemyśle.

Jeśli nie znalazłeś o-ringu, którego potrzebujesz na tej liście - skontaktuj się z menedżerami, aby ustalić dostępność produktu. Być może od momentu stworzenia listy, ukończyliśmy już prace nad produkcją tej części.

Jeśli chcesz zorganizować produkcję tych części w naszej firmie - skontaktuj się z działem projektowym, aby obliczyć koszt wykonania formy.

© 2018 "KRM-Trade Guma"